laluce
11 آذر 1401 - 15:53

مسئولان تسهیل عرضه نان به مردم را با فوریت در دستور کار قرار دهند

یزد- امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: مسئولان یزد حل مشکل نان و تسهیل عرضه نان را با قید فوریت در دستورکار قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های این هفته نمازجمعه با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) اظهار داشت: دفاع از پیامبر، حمایت از امامت و رهبری ولایی امیرالمومنین (ع) به شیوه های گوناگون و اعتراض و انتقاد از گروه های منحرف زمان خود از ویژگی های حضرت فاطمه (س) است که باید از آن درس بگیریم.

وی ادامه داد: درس دیگر مقاومت در برابر حزب مقابل اهل بیت(ع) است و با وجود همه تدبیرهایی که حزب مقابل داشت حضرت مقاومت کردند و اجازه ندادند که از وجود آن حضرت سو استفاده شود.

مدرسی با اشاره به خطبه هایی که حضرت در مسیر جهاد تببین داشتند، حرکت هایی را پیش بردند و به هر حال خطبه های ایشان از فلسفه اسلام و ولایت و احکام دین غنی و سرشار از نکات ارزشمند بود.

وی، درس دیگر از مکتب و سیره زندگانی حضرت زهرا(س) را حجاب و حیا و مراقبت از محیط خانه و خانواده و فرزنداوری دانست و گفت: حضرت با وجود سن کم باقیات الصالحاتی برای خودشان جا گذاشتند و آن هم حسنین و زینبین بودند اما امروز متاسفانه بسیاری از خانواده ها از این باقیات الصالحات خودشان را محروم می کنند.

مدرسی در بخش دیگری از سخنتن خود با اشاره به اینکه 6 تا 9 آذرماه 1322 یادآور یک قطعه تاریخی تلخ برای ایران است، افزود: این ایام قطعه تاریخی است که اوج حقارت و ذلت پهلوی را به ما نشان می دهد و بازخوانی این جریان برای فهم عزت و اقتدار ملت ایران در پرتو اسلام و انقلاب لازم و ضروری است و آن قطعه تاریخی این است که پس از جنگ جهانی دوم دنیا به دو قطب تبدیل شد؛ متحدین که عبارت بودند عمدتا از آلمان و ایتالیا و ژاپن و متفقین که آمریکا و انگلیس و شوری بودند و روزولت رییس جمهور آمریکا و چرچیل و استالین که این سه نفر کنفراسی را در سفارت شوروی در تهران 6 آذر تشکیل دادند که استقلال و عزت ایران را رد می کرد اما ابتدا بدون اجازه وارد شدند با وجود اینکه ایران اصلا خود را بی طرف اعلام کرده بود، حتی اجازه ای از شاه هم نگرفتند.

وی ادامه داد: آنها حتی به دیدن شاه هم نرفتند و شاه با پیگیری فراوان توانست چند دقیقه ای به دیدار آنها برود و در این دیدار سران متفقین اصلا به شاه اعتنایی نکردند
حتی روزولت رییس جمهور آمریکا روی مبل خود میخکوب شده بود و اصلا تکانی به خودش نداد و چرچیل چند کلمه ای باشاه صحبت کرد و آن هم در قالب نصیحت بود و گفت تو جوانی هستی که من باید تو را نصیحت کنم و شروع به تحقیر شاه کرد. استالین نیز در این جلسه مغرورانه از پیروزی خودش شمشیری که انگلیس ها به او داده بودند به شاه نشان داد و بعد شاه جلسه را ترک کرد.

مدرسی عنوان کرد: تنها درخواستی که شاه به جای مطالبات حقوق ملت ایران توانست داشته باشد این بود که خواهش و تمنا می کنم محل تبعید پدرم را که خیلی بد آب و هوا و در جزیره موریس است را عوض کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 16 آذرماه روز دانشجو، بیان کرد: این نامگذاری به دلیل شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به بازدید معاون رییس جمهور آمریکا از دانشگاه در سال 1332که به دستور مستقیم آمریکایی ها صورت گرفت و از همان زمان مرگ بر آمریکا شروع شد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: مرگ بر آمریکا میراث دانشگاهی و در مطالبه حقوق دانشجویانی است که در دفاع از حقوق خود و اعتراض حق طلبانه به شهادت رسیدند.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توجه به مدیریت بازار و انجام اقدامات موثر برای جلوگیری از گرانی کالاها تاکید کرد و گفت: این مهم نیازمند توجه همه جانبه و اقدام از سوی تمام دستگاه های مرتبط است
و از دیگر سو نیز لازم است تمهیداتی برای شلوغی نانوایی ها و افزایش محل های پخت و عرضه نان برای تسهیل ارائه خدمات به مردم شهر یزد با فوریت در دستور کار قرار گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 893206