laluce
12 فروردین 1402 - 10:51

۱۰ هزار واحد مسکن ملی در استان قزوین ساخته می‌شود

فرمانده سپاه استان قزوین گفت: با مدیریت قرارگاه سازندگی امام‌حسن مجتبی(ع) ۱۰ هزار واحد مسکن ملی برای مردم به ویژه اقشار محروم ساخته می‌شود که یک تحول بزرگ در حوزه مسکن به حساب می‌آید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی در مراسم گرامیداشت یوم‌الله 12 فروردین که شب گذشته در مسجد امام‌حسن عسگری(ع) برگزار شد، اظهار داشت: همه‌پرسی که در روز 12 فروردین‌ سال 1358 برگزار شد، از نظر میزان مشارکت مردم با هیچ همه‌پرسی و رفراندومی در دنیا قابل قیاس نیست و هیچ‌گاه چنین مشارکتی تکرار نشد.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی 3 همه‌پرسی برگزار کردیم، اضافه کرد: نخستین همه‌پرسی ما که در روز 12 فروردین 58 برگزار شد، برای تعیین نظام جمهوری اسلامی بود و 2 همه پرسی دیگر برای استقرار قانون اساسی و اصلاح آن برگزار شد؛ اما در طول سال‌های انقلاب اسلامی همه‌پرسی زنده برگزار کردیم که یکی از نمونه‌های آن 13 آبان سال قبل بود.

آتانی با ذکر اینکه در همه‌‌پرسی 13 آبان 1401 همه مردم در کنار دانش‌آموزان به میدان آمدند، ادامه داد: همچنین سال گذشته در سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) راهپیمایی بزرگی تحت عنوان امت رسول‌الله(ص) در قزوین شکل گرفت که همه‌پرسی زنده دیگری بود که مردم ما به میدان آمدند. اوج شکوه همه‌پرسی را در 22 بهمن‌ماه دیدیم که مردم با فهم انقلابی نظر خود را درباره انقلاب بیان کردند.

فرمانده سپاه استان قزوین با اشاره به اینکه سپاه و بسیج سازندگی آماده خدمات بزرگ برای مردم استان قزوین در سال جدید هستند، گفت: با مدیریت قرارگاه سازندگی امام‌حسن مجتبی(ع) 10 هزار واحد مسکن ملی برای مردم به ویژه اقشار محروم ساخته می‌شود که یک تحول بزرگ در حوزه مسکن به حساب می‌آید.

آتانی اضافه کرد: همچنین با نقش‌آفرینی بسیج سازندگی 430 مخزن آب برای آب‌رسانی به روستاها و نقاط شهری که تنش آبی دارند، احداث خواهد شد که اوج اجرای نهضت جهاد آب‌رسانی است.

وی ادامه داد: همچنین با مدیریت قرارگاه امام‌حسن مجتبی(ع) 700 کیلومتر از راه‌های روستایی آسفالت شده و همچنین روکش آسفالت 800 کیلومتر از این مسیرهای روستایی بازسازی و ترمیم خواهد شد.

فرمانده سپاه استان قزوین با بیان اینکه برای از بین بردن مشکلات در کنار دولت مردمی هستیم، یادآور شد: کارهای بزرگ گذشته را برای خودمان مرور می‌کنیم تا اعتماد به نفسمان بالا برود، اما هیچ‌گاه کارهای به‌زمین‌مانده را فراموش نمی‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که مدیران هم این کارهای انجام‌نشده را فراموش کنند.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1120624