laluce
18 دی 1401 - 17:02

کولاک برف اردبیل را دربرمی گیرد/هفته برفی پیش روی اردبیلی ها

اردبیل - مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با توجه به وزش باد تند گاهی نسبتاً شدید در مناطق مستعد استان کولاک برف در اردبیل پیش بینی می‌شود.

سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: براساس تصویر ماهواره هواشناسی و پیرو هشدار صادره سطح نارنجی با حاکمیت توده هوای سرد و بارشی در نوار شمالی کشور آسمان استان ابری و مه آلود است.

وی خاطرنشان کرد: با کاهش محسوس دمای هوا بارش برف در تمامی شهرستان‌های استان به ویژه در نوار شرقی شاهد بارش برف و کولاک شدید در محورها و جاده‌های مواصلاتی هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به اینکه براساس نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی طی امروز و فردا در سطح استان فعال خواهد بود، تصریح کرد: اوج شدت بارش از عصر امروز تا حوالی ظهر فردا پیش بینی می‌شود اما به صورت متناوب تا صبح سه شنبه در اغلب مناطق استان تداوم خواهد داشت.

محمدی ادامه داد: از روز سه شنبه موقتاً با پایداری نسبی شرایط جوی ضمن تداوم هوای سرد موقتاً بارش‌ها قطع شده و در روز چهارشنبه به دلیل تقویت پرفشار سطح زمین علاوه بر وزش باد تند و ابری و مه آلود شدن آسمان در مناطقی از استان به ویژه در نوار شرقی و مناطق شمالی بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی گفت: از حوالی ظهر پنجشنبه به تدریج از میزان ابرها کاسته شده و جوی نسبتاً پایدار در شمال غرب کشور انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با بیان اینکه دماهای زیر صفر درجه سلسیوس همچنان تا آخر هفته در سطح استان ماندگار خواهد بود، اظهار کرد: مردم آخرین رویدادهای هواشناسی را تنها از منابع آگاه و رسمی پیگیری کرده و تا حد امکان از تردد در جاده‌ها و مسافرت‌های غیرضرور پرهیز کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 963424