laluce
07 بهمن 1401 - 13:19

سومین برف زمستانی کوهبنان را سفیدپوش کرد/ اعزام اکیپ ویژه امدادی به مناطق کوهستانی

بارش شدید سومین برف زمستانی که از صبح امروز در شهرستان کوهبنان شروع شده سبب لغزندگی و یخ‌زدگی تمامی معابر عمومی و راه‌های ارتباطی کوهستانی این شهرستان شده است.

 مجید توکلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کوهبنان اظهار کرد: از صبح امروز بارش شدید سومین برف زمستانی در کوهبنان و بخش طغرالجرد آغاز شده که در کنار مشکلات ایجاد شده زمینه خوشحالی بسیاری از مردم این خطه و شکرگزاری کشاورزان و دامداران را در پی داشته است.

 فرماندار کوهبنان با بیان نامساعد بودن شرایط جوی و سرمای شدید طی روزهای گذشته گفت: جلسه ستاد بحران شهرستان کوهبنان با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد تا با توجه شرایط خاص خدمات در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

فرماندار کوهبنان افزود: با توجه به شرایط خاص و کوهستانی بودن منطقه تمام نیروهای امدادی به همراه تجهیزات خودرویی و امکانات موتوری به حالت آماده باش کامل درآمدند.

وی بیان داشت: از صبح امروز عملیات امدادرسانی به رانندگان عبوری و مردم گرفتار در مناطق روستایی و صعب‌العبور شهر کوهبنان و بخش طغرالجرد آغاز شد.

 توکلی اظهار کرد: نیروهای راهداری از اولین لحظات بارش برف، کار برف‌روبی و نمک‌پاشی در راه‌های ارتباطی را انجام می‌دهند ولی متأسفانه تا این لحظه به جز راه ارتباطی کوهبنان به مرکز استان و شهرستان زرند بسیاری از مسیرهای ارتباطی خصوصا در مناطق کوهستانی دچار مشکل است که امیدواریم در ساعات آینده شاهد بازگشایی تمامی مسیرها باشیم.

توکلی تصریح کرد: تعدادی از نیروهای امدادی در قالب گروه‌های چند نفره به نقاط کوهستانی  و روستاهای مجاور شهرستان و بخش طغرالجرد اعزام شده‌اند تا به امداد و نجات گرفتاران در برف اقدام کنند.

 فرماندار کوهبنان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اکثر مردم در معادن زغال‌سنگ مشغول به کار هستند و بیشتر این معادن در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور قرار دارند اکیپ ویژه‌ای ماموریت دارند، تا پایان بارش برف و باز کردن راه‌های ارتباطی در این مناطق حضور داشته باشند.

پایان پیام/۸۰۰۱۲/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000666